PORADNIA DOBRYCH WNĘTRZ
Obserwuj nas

Search

CO WARTO ZŁOWIĆ W SIECI czyli moje ulubione miejscówki w Internecie

W tym artykule zachęcałam Was do poszukiwania własnych wnętrzarskich inspiracji, także w nieprzebranych zasobach Internetu. Obiecałam wówczas, że zdradzę moje ulubione miejscówki. Takie, do których często zaglądam, które szczególnie lubię i cenię oraz te, z których wyławiam wiele wartościowych treści. Zerknijcie tam, zapraszam, zarzućcie sieci. Jestem przekonana, że wielu z Was również złowi tam coś cennego dla siebie.

OSOBOWOŚĆ

Marcel Wanders, to holenderski designer i wizjoner, którego projekty bardzo cenię. Zwłaszcza te z wcześniejszego okresu twórczości. To małe arcydzieła wzornictwa. Doceniam przede wszystkim umiejętną zabawę formą, czerpanie z tradycji i prezentowanie jej w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie. Podziwiając te, najbardziej szalone dzieła projektanta czuję się niczym Alicja w Krainie Czarów. Ilekroć zaglądam na jego stronę, zawsze odkrywam coś nowego, coś co mnie zadziwi i zachwyci.

ULUBIONA PROJEKTANTKA

Gdybym miała zlecić komuś zaprojektowanie własnego wnętrza, pierwszą osobą, o której bym pomyślała, byłaby z pewnością Leanne Ford.

Uwielbiam jej styl i to z jaką odwagą łamie stereotypy i zasady prawidłowego projektowania, a mimo tego osiąga wspaniałe efekty. To, że jej projekty, mają to coś, coś, co sprawia, że wnętrza, które wychodzą spod jej ręki są bardzo stylowe i wyjątkowe. Nowoczesne i klasyczne jednocześnie. Efekty jej pracy można podziwiać na oficjalnej stronie, ale również w programie telewizyjnym „Home Again with the Fords”, który możemy obecnie oglądać też w Polsce na kanale HGTV (polski tytuł: „Projekt z pomysłem”) a ostatnio także w magazynie FEEL FREE, który sama wydaje

Z OBSERWACJI

Nie obserwuję zbyt wielu kont na Instagramie. Staram się robić ostrą selekcję z obawy przed zalewem miałką treścią, która zatopi tę najbardziej wartościową, a której nie chciałabym przeoczyć. Wybieram, zatem tylko te konta, które naprawdę uważam za inspirujące. Wam chciałabym zaprezentować cztery z nich, te, na które zaglądam najczęściej.

Wysmakowany, minimalistyczny zestaw zdjęć, jakie Jeremiah Brent publikuje na swoim Instagramie, bardzo przemawia do mojego poczucia estetyki. Ten styl widoczny jest również w pięknych wnętrzach, jakie projektuje. Efekty jego pracy można podglądać nie tylko na oficjalnej stronie, ale także w programie telewizyjnym stacji TLC Nate & Jeremiah By Design ( polski tytuł „Mistrzowie remontu”), w którym urządza wnętrza razem ze swoim mężem, również projektantem, Natem Berkusem.

Lista zawodowych sukcesów, jaką może pochwalić się Alyssa Kapito robi piorunujące wrażenie. Jej nazwisko systematycznie pojawia się w rankingach najlepszych projektantów wnętrz na świecie, a liczba publikacji, w najbardziej opiniotwórczych magazynach, może przyprawić o zawrót głowy. Samo to byłoby już wystarczającą rekomendacją by bliżej przyjrzeć się jej instagramowemu profilowi alyssakapitointeriors, ale nie tylko dlatego tam zaglądam. Doceniam konsekwencję, z jaką Alyssa w projektach wyraża swój spójny i rozpoznawalny styl, który zresztą bardzo mi się podoba. Podziwiam też jej feed za piękne, profesjonalne fotografie wnętrz, które na nim umieszcza. Prawdziwa uczta dla oka.

brownrigguk to niezwykłe miejsce, wypełnione feerią barw, pięknych form i dekadenckiego sznytu. Zdjęcia wnętrz prezentowane tu przez Jorge Pereza-Martina, właściciela ogromnego sklepu z antykami mieszczącego się w Tetbury w Anglii, wyglądają niczym obrazy dawnych mistrzów. Lubię podziwiać ten wyszukany styl. Jest on dla mnie bardzo inspirujący, choć niewiele jest współcześnie okazji, by oddać jego ducha w nowo projektowanych wnętrzach. Wielka szkoda.

To konto ma mniej formalny charakter, niż te, wcześniej przeze mnie wymienione w zestawieniu. Tom Morris pokazuje na nim urywki swojego codziennego życia, a także projekty wnętrz, które tworzy, ale które przecież też są jego częścią. Zawodowo bowiem prowadzi pracownię projektową w Londynie. Jego prace są barwne, wyraziste i ponadczasowe, a ich bezpretensjonalny charakter bardzo mi odpowiada. Warto odwiedzić nie tylko instagramowe konto Toma Morrisa, ale również jego oficjalną stronę.

WARTO WIEDZIEĆ

Im lepiej coś poznajemy, tym łatwiej nam to zrozumieć. Nie inaczej jest z architekturą, którą rządzą zasady i prawa. Jeśli je poznamy i zrozumiemy, to łatwiej będzie nam podejmować świadome decyzje podczas procesu projektowania. Architekt wskaże drogę, podpowie, zasugeruje ale i tak zawsze ostateczna decyzja będzie należała do Was. I tu z pomocą może przyjść Laurence Llewelyn-Bowen, angielski projektant wnętrz i osobowość telewizyjna. W sześcioodcinkowym serialu, wyprodukowanym przez stację BBC ,pt.: „Design Rules”, w bardzo ciekawy i barwny sposób zdradza on wiele zaskakujących faktów i tajników, jakimi rządzi się proces projektowy. Choć od premiery serii minęło już sporo czasu, program nic nie stracił na aktualności i w dalszym ciągu warto do niego sięgnąć. Kiedyś emitowany był także w polskiej telewizji, obecnie do obejrzenia tylko w wersji oryginalnej na YouTubie.

Architektka wnętrz, założycielka Poradni Dobrych Wnętrz